bezpieczeństwo

Warstwy ochronne Line-X znajdują szerokie zastosowanie we wszelkiego rodzaju miejscach użyteczności publicznej. Doskonale nadają się do zabezpieczania korytarzy i wyjść ewakuacyjnych, a także parkingów podziemnych. Dzięki ognioodporności doskonale zabezpieczają drogi ewakuacji i miejsca schronu.
Powłoka natryskowa Line-X uzyskała atest PZH, przez co natryskiwana jest wewnątrz zbiorników do przechowywania wody i żywności.

Dzięki swojej chropowatej strukturze i możliwości dopasowanie się do każdego podłoża warstwy natryskowe Line-X posiadają właściwości antypoślizgowe. Z powodzeniem stosowane są na placach zabaw, barierkach, drabinach, a także basenach czy korytarzach, gdzie doskonale sprawdzają się jako bezpieczny i trwały materiał antypoślizgowy. Powłoki Line-x jaki materiał antypoślizgowy powszechnie używany jest również na kutrach rybackich, łodziach, motorówkach, pomostach, gdzie nie tylko stanowi bezpieczną, antypoślizgową nawierzchnię, ale również zabezpiecza te miejsca przed korozją i działaniem wody morskiej.

PAXON

Zwiększone środki ostrożności na lotniskach, stacjach  kolejowych i metra, centrach handlowych oraz instytucji publicznych i rządowych spowodowane są zwiększonym ryzykiem zamachów bombowych.

Pomimo wysiłków wielu  służb nie zawsze udaje się uniknąć eksplozji. Wiele osób zostaje rannych bądź ponosi śmierć nie ze względu  na siłę wybuchu lecz na skutek tworzących się odłamków. Skoro  nie zawsze udaje się uniknąć wybuchu należy się przed takowym odpowiednio zabezpieczyć.

Line-X PAXCON 3350 doskonale radzi sobie z niwelowaniem siły wybuchu i nie pozwala na tworzenie się odłamków które mogłyby ranić ludzi.  Warstwa ochronna naniesiona na ścianę potrafi wytrzymać siłę uderzeniową eksplozji o sile 0,5 tony trotylu. Ściana pozostaje nienaruszona i dzięki temu nośność  budynku nie ulega uszkodzeniu.

PAXCON 3350 został zatwierdzony przez  Departament Obrony USA jako partner strategiczny. Dowodem na niezawodność tego  produktu jest zalecenie tegoż departamentu by wszystkie budynki rządowe USA  były zabezpieczone PAXCON 3350.

Galeria