żywność

Powłoki natryskowe Line-x są idealnym rozwiązaniem dla firm cateringowych, transportujących żywności i leki oraz chłodni samochodowych. Dzięki procesowi certyfikacji warstwy Line-x zostały dopuszczone do kontaktu z żywnością oraz otrzymały unijny atest do kontaktu z żywnością oraz świadectwo Państwowego Zakładu Higieny.

Powierzchnia ładunkowa samochodu czy chłodni po nałożeniu warstwy Line-x zmniejsza się w bardzo niewielkim stopniu, gdyż powłoki Line-x natryskuje się zaledwie na grubość ok.3mm na podłogi oraz 2 mm na ściany, co pozwala maksymalnie wykorzystać przestrzeń ładunkową pojazdu. Powłoka natryskowa Line-x wysycha w ok. 3 sekundy od natrysku, a wszystkie właściwości uzyskuje już 2 4 godziny od aplikacji, dzięki czemu samochód jest gotowy do eksploatacji w bardzo krótkim czasie od nałożenia warstwy ochronnej Line-x.

Dodatkowym atutem powłok ochronnych Line-x jest fakt, że dzięki natryskowej metodzie doskonale wypełniają wszelkiego rodzaju szczeliny i miejsca trudno dostępne. Powłoki Line-x przylegają idealnie do podłoża, dzięki czemu wszelkie zabrudzenia nie mają prawa zalegać w narożnikach oraz innych miejscach samochodów cateringowych czy chłodni spożywczych. Skrzynia ładunkowa czy chłodnia jest niezwykle łatwa w utrzymaniu czystości oraz można ją myć wszelkimi preparatami dezynfekującymi oraz myjkami ciśnieniowymi nie narażając wnętrza skrzyni ładunkowej na korozję. Tak przygotowany samochód cateringowy spełnia wszelkie wymagania sanepidu.

Powłoki natryskowe Line-x doskonale sprawdzają się także jako podłogi i ściany w halach produkcyjnych, profesjonalnych kuchniach oraz innych miejscach przeznaczonych do produkcji, przetwarzania i przechowywania żywności.

Aby stwierdzić możliwość stosowania materiałów Line-x w kontakcie z żywnością, warstwa kryjąca została przetestowana zgodnie z wymaganiami Dyrektywy odnośnie Plastików 2002/72/EC, "Materiały plastikowe i artykuły w kontakcie z żywnością". W ściśle określonych warunkach testowych - 24 godziny w temperaturze 40⁰C, przy zastosowaniu nawodnionych i natłuszczonych symulatorów żywności. Otrzymane wyniki, uwzględnione w sprawozdaniu Rapra CTR numer 45981 wykazały, że poziomy całkowitej migracji mieszczą się w granicach limitów przewidzianych dla plastików o gęstości 10mg/dm3. W zastosowanych warunkach testowych poziomy specyficznej migracji jakichkolwiek amin aromatycznych były również w granicach dopuszczonych przepisami. Nie zaobserwowano żadnego transferu pigmentu do bezbarwnego olejnego materiału symulacyjnego HB307. Zatem na podstawie uzyskanych danych analitycznych stwierdzono, że materiał nadaje się do kontaktu z żywnością w przewidzianych dla niego zastosowaniach.

Galeria