budownictwo

Powłoki ochronne Line-x doskonale sprawdzają się w branży budowlanej. Dzięki właściwościom hydroizolacyjnym powłoki Line-x stosuje się do zabezpieczenia fundamentów, podmokłych piwnic, garaży oraz pomieszczeń gospodarczych. Doskonale nadają się również do pokrywania dachów w domkach jednorodzinnych jak również w zabudowie wielkomiejskiej. Dzięki szczelnej i zwartej budowie warstwy można zabezpieczać dachy wykonane z eternitu (szczelne zamknięcie niweluje powstawanie rakotwórczych pyłów). Powłoki Line-x można natryskiwać na altanach, tarasach, balkonach, schodach zewnętrznych, gdzie stanowić będą doskonałą warstwę antypoślizgową oraz hydroizolacyjną.

Powłoki ochronne Line-x są również stosowane jako antypoślizgowe powierzchnie hal przemysłowych, klatek schodowych, ramp, drabin, barierek ochronnych. Powłoki Line-x sprawdzają się bardzo dobrze w budynkach i pomieszczeniach produkcyjnych, gdzie aplikowane są zarówna na podłogi i ściany, spełniają swoje funkcje hydro i termo izolacyjne. Powłoki Line-x mają zastosowanie na parkingach, gdzie nie tylko wygłuszają hałasy, ale także dzięki swej porowatości są doskonałą warstwą antypoślizgową.

Natryskowe warstwy ognioodporne doskonale dopasowują się do kształtu powierzchni które mają chronić. Metoda ta jest szeroko wykorzystywana do zabezpieczania ciągów ewakuacyjnych budynków zarówno mieszkalnych jak i przemysłowych. Szczelność warstw zapobiega przedostawaniu się przez nie toksycznych gazów powstających podczas pożaru, a tym samym zapobiega zatruciu ewakuujących się ludzi. Line-x  XS-252 spełnił i przekroczył standardy materiałów żaroodpornych (BS 476 oraz ASTM E-162). 

Powłoki ochronne Line-x mogą być również stosowane na większości sprzętu budowlanego niezależnie od jego kształtu i rozmiaru (agregaty, rusztowania, koparki, przyczepy, itp.). Powłoki te mają doskonałe właściwości fizyko - chemiczne, dobra odporność na ścieranie, odpowiednia twardość, wytrzymałość na uderzenia i wibracje.

Galeria