przemysł

Warstwy Line-x  są odporne na działanie wielu substancji chemicznych. Właściwości te w połączeniu z łatwością aplikacji na wszelkiego rodzaju zbiorniki, urządzenia, przedmioty i powierzchnie daje niewyczerpany zakres stosowania ich w agresywnych chemicznie środowiskach (np: kwas siarkowy, kwas solny, fosforowy, wodorotlenek potasu itp.). Line-x idealnie nadaje się do zastosowania w halach przemysłowych i produkcyjnych, rafineriach, do zabezpieczania rurociągów a także wszelkiego rodzaju konstrukcji metalowych.

Line-x w swej ofercie posiada poliuretanowe warstwy ochronne odporne na działanie ługów i kwasów. Zabezpieczone nimi powierzchnie nie podlegają procesom korozji, ponieważ są szczelnie odizolowane od nieprzyjaznego środowiska. Warstwy te są z powodzeniem stosowane do zabezpieczania posadzek, basenów, zbiorników na ścieki komunalne i zanieczyszczenia przemysłowe, oraz dobrze się sprawdzają w zakładach galwanicznych.

Warstwy Line-x są odporne na działanie wody morskiej o znacznym zasoleniu. Zabezpieczone powierzchnie nie ulegają korozji ponieważ Line-x tworzy szczelną barierę pomiędzy słoną wodą a zabezpieczonym przedmiotem oraz chronią je przed czynnikami mechanicznymi (uderzenia, otarcia, itp.). Stosowane są do zabezpieczania doków, ładowni ryb, ciągów komunikacyjnych łodzi (dzięki porowatej strukturze zmniejszają ryzyko poślizgu), kadłubów łodzi, pokładów, burt, wioseł, pomostów, itp.

Powierzchnie uszczelniające i ognioodporne Line-x znajdują zastosowanie w przemyśle wydobywczym. Łatwość aplikacji warstw XS-252 na każdy rodzaj powierzchni (niezależnie od kształtu) dała duże możliwości ochrony pracowników kopalni przed wydobywającym się metanem. Warstwy Line-x  spełniły wszystkie wymogi Amerykańskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa w Kopalniach (MSHA) oraz procedur dotyczących uszczelniaczy stosowanych w górnictwie (ASAP).

Galeria